The climate justice movement in the Fediverse: Difference between revisions
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 339: | Line 339: | ||
|PeerTube | |PeerTube | ||
|- | |- | ||
!rowspan=" | !rowspan="3"|Greenpeace | ||
| | |||
| | |||
|https://newsbots.eu/@Greenpeace | |||
|{{no?|Unofficial bot}} | |||
| | |||
|- | |||
|Deutschland | |Deutschland | ||
|Ruhr | |Ruhr |